چگونه از حجم باقی مانده اینترنت ایرانسل مطلع شویم؟

ایرانسل

گسترش روز افزون مصرف اینترنت در سال های اخیر نیاز به خرید و فعالسازی اینترنت را برای کاربران فضای مجازی دوچندان کرده است. اما از آنجا که بسته های اینترنت دارای محدودیت زمانی و حجمی هستند در هر زمان نیاز به استعلام باقیمانده اینترنت خواهید داشت. بعد از فعالسازی اینترنت ایرانسل ، جهت استعلام باقی مانده آن از روش های متعددی که این اپراتور برای اطلاع از باقیمانده اینترنت ارائه داده است کمک بگیرید. حال می خواهیم بدانیم چگونه از حجم باقی مانده اینترنت ایرانسل مطلع شویم؟ علاوه بر استعلام لحظه ای اینترنت از طریق اپلیکیشن ایرانسل من، کدهای دستوری، تلفن گویا و سامانه ایرانسل من در حال حاضر پایان اعتبار حجمی و یا زمانی اینترنت از طریق پیامک به مشترکین سیم کارت های دائمی و اعتباری ایرانسل اطلاع داده می شود. با ما همراه باشید تا انواع روش استعلام بسته های اینترنت ایرانسل را با هم مرور کنیم.

اطلاع از باقیمانده حجم اینترنت ایرانسل

اپراتور ایرانسل به منظور استعلام باقیمانده اینترنت ایرانسل چهار روش کاربری کد دستوری، اپلیکیشن ایرانسل من، تلفن گویا و سامانه ایرانسل من را در اختیار مشترکین اعتباری و دائمی خود قرار داده است. در ادامه به شرح مفصل هر کدام خواهیم پرداخت.

 

یکی از ساده ترین روش های استعلام مانده اینترنت ایرانسل استفاده از کدهای دستوری USSD ارائه شده توسط این اپراتور است. با شماره گیری کد #۴*۱*۵۵۵* در هر لحظه امکان اطلاع از وضعیت بسته اینترنت ایرانسل برای مشترکین سیم کارت های اعتباری و دائمی فراهم شده است. علاوه بر این مشترکین سیم کارت های اعتباری ایرانسل با شماره گیری کد #۱۰*۱۴۱* می توانند حجم کل بسته های اینترنتی افزایشی و ترکیبی اینترنت را مشاهده نمایند.

مطالب مرتبط :
سامسونگ از دوربین حرفه ای Round برای ساخت ویدیوهای واقعیت مجازی پرده برداشت

در حال حاضر پایان اعتبار حجمی و یا زمانی بسته اینترنت خریداری شده از طریق پیامک به مشترکین سیم کارت های دائمی و اعتباری ایرانسل اطلاع رسانی می شود.

2- استعلام مانده اینترنت ایرانسل با اپلیکیشن موبایل

اپلیکشن ایرانسل من به منظور سهولت استفاده از خدمات و سرویس های ویژه مشترکین سیم کارت های اعتباری و دائمی ایرانسل طراحی شده است.

امکان استعلام مانده اینترنت ایرانسل با اپلیکیشن موبایل ایرانسل من برای مشترکین دائمی و اعتباری ایرانسل در هر لحظه فراهم شده است. به منظور مشاهده باقیمانده حجم اینترنت ایرانسل کافیست اپلیکیشن “ایرانسل من” را باز کنید. در همان صفحه اصلی در تب بسته های اینترنت می توانید باقیمانده حجم اینترنت ایرانسل خود را مشاهده نمایید.

نکته مهم: در این روش به نصب اپلیکیشن ایرانسل من و اینترنت نیاز خواهید داشت. علاوه بر این لازم است به منظور استفاده از اپلیکیشن ایرانسل من در آن عضو شوید.

3- تلفن گویا ایرانسل برای استعلام باقیمانده بسته اینترنت

اگر به هر دلیلی امکان نصب اپلیکیشن ایرانسل من را روی گوشی خود ندارید و یا به اینترنت دسترسی ندارید می توانید از طریق تلفن گویا اقدام به استعلام باقیمانده اینترنت ایرانسل نمایید. برای این منظور شماره 700 را شماره گیری کنید.

نکته: اگر سیم کارت ایرانسل خود را در حال حاضر در اختیار ندارید می توانید از سایر خطوط با شماره ۰۹۳۷۷۰۰۰۰۰۰ تماس بگیرید.

از تلفن گویا ایرانسل می توانید علاوه بر استعلام باقیمانده اینترنت ایرانسل خود برای انجام عملیاتی نظیر انتقال شارژ، دریافت پیکربندی گوشی، ثبت نام مودم و… استفاده نمایید.

 نکته: لازم به ذکر است در روش استعلام باقیمانده بسته اینترنت با تلفن گویا نیازی به اتصال اینترنت و موجود بودن شارژ سیم کارت نخواهید داشت.

مطالب مرتبط :
آموزش رفع مشکل عدم شناسایی هارد هنگام نصب ویندوز روی لپتاپ

4- استعلام بسته اینترنت در سامانه ایرانسل من

به جای استفاده از اپلیکیشن ایرانسل من می توانید از سامانه ایرانسل من برای استعلام باقیمانده اینترنت ایرانسل خود  استفاده کنید. برای این منظور مراحل زیر را طی کنید:

  1. وارد سایت ایرانسل شوید و در بخش سامانه ایرانسل من عضو شوید. (اگر از قبل عضو هستید نام کاربری و رمز عبور را وارد نمایید.)
  2. سپس لاگین کنید و گزارش کاملی از بسته اینترنت خریداری شده، میزان حجم مصرفی و باقیمانده حجم اینترنت سیم کارت ایرانسل خود را مشاهده نمایید.
این روش برای استعلام بسته اینترنت فرد دیگری مثل فرزند و یا همسر مناسب خواهد بود.

در این مطلب روش های استعلام باقیمانده اینترنت ایرانسل تشریح شد. کد دستوری ussd ساده ترین راه است که به صورت رایگان و بدون نیاز به شارژ و یا اینترنت امکان استعلام اینترنت را برای مشترکین سیم کارت های اعتباری و دائمی این اپراتور فراهم می کند. روش دیگر استفاده از اپلیکیشن ایرانسل من است که به صورت لحظه ای باقیمانده اینترنت را به شما اطلاع می دهد. شما از کدام روش های گفته شده برای استعلام باقیمانده اینترنت ایرانسل استفاده می کنید؟ در صورت تمایل لینک این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

مهدی احرام باف زاده